Сечокам'яна хвороба — Канефрон® Н для лікування і профілактики

На другу декаду XXI століття сечокам'яна хвороба (уролітіаз, СКХ) залишається на другому місці в статистиці всіх урологічних захворювань. Кількість хворих людей залежить від географічного місця проживання, і в середньому по світу наближається до 13%.

Зараз 30-40% пацієнтів урологічних стаціонарів госпіталізуються саме через сечокам'яну хворобу. Це патологія, під час якої камені (конкременти) формуються на будь-якому ярусі сечовивідних шляхів: у нирках (нефролітіаз), у сечоводах (уретеролітіаз), у сечовому міхурі (цістолітіаз) і навіть в уретрі1.

Захворювання відоме давно. Камені знаходили в нирках давньоєгипетських мумій, уролітіаз і запалення сечостатевих шляхів призвели до ранньої смерті Петра Першого, страждав на камені сечовивідної системи та сер Ісаак Ньютон2.

Цілителі та медики «тих часів» вже знали симптоми патології та намагалися лікувати. Використовували лікарські трави, однак йшли навпомацки, експериментально, не знаючи, за рахунок чого рослина допомагає і скільки в приготованому зіллі активних речовин. Тому результати були сумнівними: сечокам'яна хвороба нирок, сечоводів, сечового міхура призводила до травматизації та перекриття сечових шляхів, їх запалення, загибелі хворого.

Причини та чинники, що провокують захворювання

Із сечею виводяться солі важкорозчинних мінералів: кальцію, фосфору, продукти метаболізму (цистин, ксантин, сечова кислота) та інші речовини. Через той чи інший фактор мінеральні компоненти сечі з розчиненого стану випадають у твердий осад.

Серед безлічі причин сечокам'яної хвороби переважають:

 • хронічні інфекції нирок і сечових шляхів — пієлонефрит, цистит, у чоловіків — простатит;
 • хвороби шлунка і кишківника — хронічні гастродуоденіт, гепатохолецистит;
 • патологія кісткової системи, приймання кальцію на тлі переломів;
 • незбалансоване харчування — багато вуглеводів, дефіцит вітамінів A і B, надлишок C і D;
 • жорстка вода з великим вмістом кальцію за місцем проживання.

Припускають і генетичний чинник: у спадок передаються проблеми з ферментами, через які організм не може підтримувати солі в розчиненому стані3.

Спочатку утворюються дрібні кристали: пісок, солі. На цьому етапі використання препарату Канефрон® Н допомагає зупинити процес каменеутворення4.

Вивірений завдяки запатентованій технології фітонірингу склад на основі рослинних компонентів покращує роботу нирок, прискорює виведення солей і перешкоджає їхньому формуванню в ядро каменю. Сприяє зменшенню невеликих конкрементів, підвищує ймовірність того, що вони вийдуть самі.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Прояви та симптоматика

На перших порах прояви непомітні: в нирках або іншому відділі сечовивідних шляхів утворюється осад із мінеральних солей — пісок. На цьому етапі симптоми сечокам'яної хвороби не привертають уваги. Може турбувати біль у попереку з одного боку тіла, печіння і болючість при сечовипусканні. Тут причина в тому, що дрібні кристали дряпають ніжну слизову оболонку сечовивідних шляхів.

На цьому етапі Канефрон® Н допомагає зупинити прогресування патології, знімає неприємні симптоми. Завдяки рослинному комплексу з екстрактів золототисячника, любистку і розмарину препарат знімає спазм сечоводів, покращує відходження солей, має протизапальну, спазмолітичну, сечогінну й антимікробну дії5. Пошкодження слизової гояться, солі виводяться, що перешкоджає росту каменю.

Якщо зрощення все ж формується, ознаки сечокам'яної хвороби будуть залежати від того місця, де він розташувався:

 • Локалізація каменя в нирці порушує відтік сечі, підвищує ризик інфекції нирки та погіршення функції органу. Характерною симптоматикою супроводжується момент, коли камінчик із нирки проникає в сечовід. Це — ниркова колька. Раптово в боці виникає гострий біль (буває, людина втрачає свідомість). Хворий неспокійний, кидається. Біль віддає вниз, в область паху. З ниркової колькою люди потрапляють до стаціонару. У 67% пацієнтів конкременти знаходять і в другій нирці6.
 • Камені сечового міхура виявляються слабо. Порушують відтік сечі, через що вона застоюється, інфікується. Тому температура при сечокам'яній хворобі зустрічається нерідко. За млявого перебігу уролітіазу вона субфебрильна — до 37,5 градусів. Коли на рани слизової нашаровується інфекція, лихоманка стає вираженою — до 39оС.

Діагностика

Виявити сечокам'яну хворобу до появи її симптомів непросто. На ранній стадії, якщо здати аналіз сечі, в ньому можна побачити домішки еритроцитів (гематурія), кристали солей оксалатів, уратів, фосфатів або змішані. Червоний колір сечі свідчить про грубе пошкодження каменем сечоводу або міхура.

Для уточнення розмірів, кількості, локалізації конкрементів застосовують КТ, УЗД, радіоізотопне і рентгенконтрастне дослідження. Іноді лікарі мусять провести уретеро і нефроскопію. Це метод діагностики сечокам'яної хвороби, коли через уретру заводиться мікровідеокамера. За її допомогою знаходять камені сечового міхура, вводять камеру в сечовід і можуть досягти нирки, оглянути все.

За виявлення в сечовивідних шляхах або нирках осаду, дрібних камінчиків, потрібно запобігти формуванню великих каменів. Якщо на цьому етапі пацієнтам призначити Канефрон® Н, через 2 місяці можна розраховувати на позитивну динаміку: відсутність осаду і зменшення розміру камінчиків (літолітичний ефект рослинних компонентів препарату).

Застосовувати Канефрон® Н можна як до, так і після ендоскопії. Це згладить можливі ризики від травмування слизової оболонки сечових шляхів ендоскопом.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Лікування

При діагнозі «сечокам'яна хвороба» лікування в середині-кінці XX століття було тільки оперативним. Під час операції видаляли камені, а часом і саму нирку. Якщо орган зберігали, то відзначали рецидиви каменеутворення. Навіть після неінвазивного дроблення каменів — літотрипсії.

У наші дні більше уваги приділяють лікуванню сечокам'яної хвороби консервативними методами, без операції. Така методика краща: виключається травматизація організму, а вплив надається на сечовивідні шляхи на всіх ярусах.

Як препарат для ведення пацієнтів з уролітіазом може бути призначений Канефрон® Н 5. Комплексний склад безпечний, має прогнозовані ефекти:

 • протизапальний;
 • помірний сечогінний;
 • антибактеріальний;
 • спазмолітичний;
 • підтримання функції нирок.

Для дорослих призначають Канефрон® Н таблетки по 2 штуки 3 рази на день. Препарат має рослинну основу. Виготовляється за запатентованою технологією фітонірингу, тому містить однакову кількість активної речовини в кожній таблетці або краплі.

Канефрон® Н краплі— доза на добу становить 150 крапель, поділена на три приймання (по 50). Тривалість приймання визначається індивідуально. В середньому курс становить від 3 місяців. Препарат застосовується й для дітей з 12 років.

Профілактика

На жаль, зараз немає методів, здатних гарантовано уберегти від уролітіазу. Можна лише знизити ймовірність формування каменів. Для профілактики сечокам'яної хвороби рекомендують:

У разі, якщо уролітіаз все ж розвинувся і камінь прибрали, варто вести мову про метафілактику — запобігання формуванню нових конкрементів після проведеного лікування (операцією або літотрипсією). Тут мета — усунути чинники, що провокують каменеутворення.

Збалансовані рослинні компоненти Канефрона® Н:

 • підтримують нормальну реакцію сечі (pH 6.2-6.8), чим покращують колоїдну рівновагу в ній, не дозволяючи солям сформувати нерозчинний осад;
 • надають антибактеріальний вплив за рахунок флавонів і фенілкарболових кислот;
 • знімають спазм гладких м'язів сечовивідних шляхів, полегшують відтік сечі та не дають їй застоюватися;
 • мають протизапальну дію.

Комплекс із любистку, розмарину і золототисячника зменшує ризик утворення каменів7, якщо протипоказання при сечокам'яній хворобі не вдається виключити з життя людини (наприклад, робота на шкідливому виробництві або життя на території з жорсткою питною водою).

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація


 1. Шкодкин С.В. [и др.] // Современные представления о эпидемиологии и патогенезе уролитиаза / Научный результат. Медицина и фармация. 2016. Т. 2, № 4. С. 4-12.
 2. Мочекаменная болезнь у известных людей
 3. Белай С.И., Довбыш М.А., Белай И.М.// Мочекаменная болезнь: актуальность вопроса и перспективы его развития // Журнал «Вестник Витебского государственного медицинского университета», 2016.
 4. Попов А.И., Попова Т.А.,// Роль фитопрепарата Канефрон® Н в лечении пациентов с впервые выявленными мелкими конкрементами почек // Медицинские Новости – 2012 № 12.
 5. Ермоленко Т. И. // Перспективы применения фитопрепаратов в лечении мочекаменной болезни // Журнал «Научные ведомости Белгородского государственного университета», 2014.
 6. Деркач И.А. и др. // Наш взгляд на лечение распространенного уролитиаза // Саратовский научно-медицинский журнал, 2012.
 7. Григорян В.А. , Амосов А.В. и др. //Применение Канефрона Н при мочекаменной болезни // «РМЖ» №16 от 03.08.2011 стр. 1033

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я