Цистит після сексу

Цистит частіше зустрічається у жінок з однієї простої причини: у них широка і коротка уретра, яка дозволяє патогенній флорі потрапляти на слизову оболонку міхура. Джерелом таких мікроорганізмів буває статевий партнер, незахищений інтимний контакт, а сам процес називається «посткоїтальний цистит» або «цистит медового місяця».

Клінічно — це рутинне запалення слизової оболонки міхура. І збудники можуть бути типовими (кишкова паличка). Але нерідко причиною циститу після сексу бувають збудники інфекцій, що передаються статевим шляхом1.

Бактерії, віруси та грибки спричиняють різні типи запалення і чутливі до різних препаратів. Тим актуальнішим стає застосування універсального й ефективного фітопрепарату Канефрон® Н при запаленні сечового міхура після статевого акту.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Причини та види посткоїтального циститу

Посткоїтальний цистит

Типова причина захворювання — відмова від бар'єрної контрацепції (презервативи). Нехтування засобами захисту призводить до ризику дефлораційного циститу — запалення виникає після першого в житті статевого контакту.

Здебільшого, в такому випадку інфекція уражає і статеві органи, тому пацієнтки спочатку приходять до гінеколога, а вже потім направляються до уролога.

Діагноз посткоїтального циститу означає загальне запалення сечового міхура після статевого контакту. Клінічне значення має вигляд хвороби:

  • бактеріальний — кишкова паличка, уреаплазма, хламідії тощо;
  • дуже рідко — грибковий або мікотичний, зазвичай, кандидозний.

На тлі імунодефіциту можливо поєднання декількох збудників одразу2. Тому використання фітопрепарату Канефрон® Н із комплексним ефектом виправдано з перших днів появи симптомів.

Як проявляється цистит після сексу

Тут починаються складнощі: ознаки посткоїтального циститу визначаються тією інфекцією, яка спричиняє запалення. Найчастіше це:

  • біль і печіння при сечовипусканні;
  • почастішання позивів до сечовипускання;
  • можливо відчуття неповного випорожнення сечі.

Температура може не підвищуватися. Однак виникнення однієї з трьох описаних ознак достатньо, щоб запідозрити цистит після першого разу або повторного контакту, незахищеного, з непостійним партнером.

Можна зустріти поради проводити собі курс антибіотикотерапії після сумнівного статевого акту. Таке самостійно робити не можна. Підсумком може стати антибіотикорезистентність, побічні ефекти від антибіотиків і ризик хронічного запалення3.

Водночас фітопрепарати можна купувати самостійно в аптеці, і серед них віддавати перевагу перевіреним часом сучасним стандартизованим препаратам. Наприклад, рослинні флавоноїди, фенолкарбонові кислоти та ефірні олії в препараті Канефрон® Н надають універсальну протизапальну, сечогінну, спазмолітичну та протимікробну дію. Незалежно від виду збудника і його стійкості до тих чи інших антибіотиків, Канефрон® Н покращує стан і сприяє швидкому одужанню.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Діагностика

Скарги в чомусь схожі на проблеми з репродуктивною системою, і частіше призводять жінку до гінеколога. Доктор з'ясовує звички жінки в плані статевого життя, оглядає на предмет гінекологічних інфекцій. Якщо бачить необхідність у лікуванні посткоїтального циститу — відправляє на консультацію до лікаря-уролога.

Спочатку здають аналізи сечі: в ній можуть знайти багато слизу, лейкоцити, і часто — домішки крові. Зразок сіють на живильне середовище для визначення збудника, уточнення його стійкості до антибіотиків. Потім призначають оптимальний терапевтичний курс.

Лікування

Завдяки сприятливому профілю безпеки та комплексній дії Канефрон® Н препарат можна приймати, не чекаючи на висновків лабораторії про вид та стійкість бактерій до антибіотиків. Те ж стосується вірусного посткоїтального циститу: лікування препаратом з екстрактів лікарських рослин слід починати з моменту встановлення діагнозу.

У гострій фазі призначають Канефрон®Н таблетки тричі на день по 2 штуки. Або Канефрон®Н краплі — по 50 крапель, також три рази на день.

Паралельно лікар може призначити антибіотик. Це допомагає вберегти жінку від хронізації процесу, захищає від ускладнень у вигляді інфекції нирки.

Помітні результати досягаються вже через 7 днів4. Але для закріплення ефекту Канефрон® Н слід приймати не менше 30 днів.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Профілактика

Краща профілактика посткоїтального циститу — суворе дотримання правил особистої гігієни жінкою і партнером, використання бар'єрних засобів контрацепції.

Але у пацієнток із хронічним запаленням сечового міхура навіть сам факт статевих стосунків може стати чинником, що провокує загострення процесу. Тому, щоб запобігти циститу після сексу, можна застосовувати рослинний комплекс Канефрон® Н у якості профілактики. Особливо, якщо жінка знає цю особливість свого організму.

Екстракти лікарських рослин у складі Канефрон® Н — це трава золототисячника, корінь любистку і листя розмарину. Компоненти мають антибактеріальну дію, зменшують запалення і надають пряму протимікробну дію. Профілактичні курси підбираються індивідуально. Типовий варіант — 10-14 днів приймання Канефрон® Н після нормалізації показників сечі5. Але можливі й індивідуальні схеми з більш тривалими профілактичними курсами, що повторюються протягом року.

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

1 Кульчавеня Є. В. Захворювання сечового міхура (монографія) / Є. В. Кульчавеня, А. І. Неймарк. Ю. С. Кондратьєва. - Німеччина: Palmarium Academium Publishing, 2013. - 140 с.

2 Молочков В.А., Іванов О.Л., Чеботарьов В.В. Інфекції, що передаються статевим шляхом. Клініка, діагностика, лікування. М: Медицина, 2006. 632 с.

3 Antecedent antimicrobial використовує збільшення ризику безкомплексованої cystitis в молодих жінок / H. S. Smith [et al.] // Clin. Infect. Dis. – 1997. – Vol. 25. – Р. 63-68.

4 Ivanov D, Abramov-Sommariva D, Moritz К, et al. На Open Label, неконтрольований, multicentre, interventional trial для випробування сфери безпеки і ефективності Canephron® N в управлінніз uncomplicated urinary tract infections (uUTIs). Clinical Phytoscience. 2015;1(7):1-11. doi: 10.1186/s40816-015-0008-x.

5 Єнсебаєв Є.Ж., Ахметов Д.Г., Байгаскінов Ж.К., Винник В.І., Полівщиков О.М. "Застосування фітопрепарату "Канефрон Н" при захворюваннях сечовивідної системи" Клінічна медицина Казахстану, №. 3,4 (22, 23), 2011, стор 178-180.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я