Оптимальне харчування при циститі, найкраща дієта

Суть правильного харчування при циститі полягає в тому, щоб якомога менше подразнювати запалену слизову оболонку сечового міхура. Другий принцип, за яким складають меню лікарі-урологи — це зменшення затримки води, фактор дієти з великою кількістю гарячих напоїв. Тому пацієнтам із циститом рекомендують лікувальне харчування «Стіл № 10»1.

Крім того, що стандартне лікування знімає основні дизуричні явища (часті позиви до сечовипускання, біль і різь), застосовують дієту при циститі з достатньою кількістю пиття до 2500 мл на добу. Мета — не давати бактеріям затримуватися в сечових шляхах (ефект вимивання).

Щоб наблизити одужання, до складу комплексної терапії часто включають фітопрепарати. Наприклад, Канефрон® Н містить екстракти лікарських рослин, які допомагають швидше зняти запалення і поліпшити відтік сечі. До того ж вони мають антимікробну дію і допомагають боротися навіть із резистентними до антибіотиків бактеріями.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Що не можна при циститі

З меню потрібно прибрати продукти, що мають екстрактивний і подразнювальний ефекти. Багато таких речовин виводяться нирками, тому, щоб дієта при циститі у жінок і чоловіків не чинила негативного впливу на запалення міхура, виключаються:

 • копченості, солоності та маринади;
 • усі гострі та пекучі продукти — перець, цибуля, хрін;
 • борошняні вироби, солодощі, через їх здатність викликати спрагу і змушувати пити багато води;
 • сири: вони багаті жирами та часто занадто солоні;
 • міцна кава, чай, какао.

Якщо присутні симптоми циститу, дієта вимагає відмовитися від будь-якого алкоголю. Спиртне знижує імунітет, а продукти обміну, виділяючись із сечею, подразнюють запалений сечовий міхур.

Канефрон® Н виготовляється за технологією фітонірингу, яка передбачає відбір кращих сортів лікарських рослин, їх культивування, вирощування на власних екологічно чистих полях Європи, технологічно сучасне екстрагування за низьких температур і строгий контроль на всіх етапах створення препарату. У складі таблеток або крапель містяться флавоноїди, ефірні олії, терпени та ін. Які позитивно впливають на слизову сечового міхура.

Продукти, які можна їсти

Дієта при циститі

У гострому періоді рекомендується вегетаріанське меню: картопля, зелень. Хліб можна «вчорашній», дієтичний без солі.

Що стосується м'яса: пацієнтові з циститом дієта дозволяє вживати яловичину, курку й індичку. Також допускаються крупи, молоко, якщо немає непереносності лактози.

Фрукти можна м'які та стиглі. Не забороняються сухофрукти, мед, желе і карамельки2.

З напоїв можна пити неміцний чай, відвар шипшини. Останній — типовий представник фітотерапії.

Дотримуючись дієти при циститі важливо застосовувати рослинний препарат Канефрон® Н. Активні компоненти рослинного походження — флавоноїди та фенолкарбонові кислоти, мають протизапальну і діуретичну дію. Фталіди покращують кровообіг у нирці. А ефірні олії допомагають боротися з бактеріями — головною причиною хвороби3.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Приблизний раціон, склад меню

Орієнтуючись на продукти, дозволені й заборонені в харчуванні при циститі, можна скласти повноцінне меню. Таке, щоб організм не втрачав необхідного й отримував від їжі користь.

 • На перше — суп з крупами, картоплею, подрібненими овочами. Можна приправити сметаною, зеленню. Альтернатива — борщ. Приблизно від 250 до 400 мл на порцію.
 • На друге — відварне нежирне м'ясо (яловичина, птиця), риба. На гарнір — каша гречана, ячна.
 • Третє — компоти, узвар, відвар шипшини.
 • На десерт — кисіль, мус із натуральних фруктів. І пам'ятаємо, що шоколадні цукерки вживати не можна.

Канефрон® Н полегшує симптоми циститу і сприяє швидшому одужанню. Компоненти препарату легко переносяться, мають сприятливий профіль безпеки навіть під час тривалого застосування.

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація


 1. Коллектив авторов общества урологов, //Клинические рекомендации по урологии.// Москва, 2013 г.
 2. Игнашов Ю.А., Слесаревская М.Н., Кузьмин И.В. "Влияние диеты на симптоматику интерстициального цистита/синдрома болезненного мочевого пузыря" Урологические ведомости, том. 7, Спецвыпуск, 2017, стр. 40.
 3. Долженко Елизавета Сергеевна, Косицина Екатерина Константиновна. "Фитотерапия в лечении инфекции мочевыводящих путей". International scientific review, №. LX, 2019, стр. 77-79.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я