Чи може запалення нирок давати температуру?

Коли у Каті піднялася температура на тлі повного благополуччя, вона подумала про застуду. Коли на другий день симптоми хворого горла не з'явилися, вона вирішила, що перевтомилася і потрібно просто відпочити. А коли через кілька днів у дзеркалі відобразилися набряки, вона занепокоїлася і звернулася по медичну допомогу. І ось тут вперше почула про пієлонефрит.

Чомусь про це практично не говорять. Усі знають, що при пієлонефриті або інших захворюваннях сечовидільної системи болить поперек, з'являються набряки, а сечовипускання доставляє дискомфорт. А ось підвищення температури при пієлонефриті займає друге місце після простудних захворювань. Це один із перших, хоч і не специфічних, симптомів.

Пієлонефрит – інфекційне захворювання, яке в більшості випадків викликано бактеріями. І підвищення температури вважається нормальною реакцією організму на запальний процес.1 Вона відображає боротьбу з патологічними мікроорганізмами. До того ж у дорослих людей температура підвищується не за рахунок збільшення теплопродукції, а за рахунок зменшення тепловіддачі. Тобто тілу менш затратно звузити периферичні судини, зупинити потовиділення, ніж виробляти більше тепла. У дітей цей процес загрожує появою судом, порушенням роботи життєво важливих органів і систем.

Чому так складно визначити запалення нирок?

Пієлонефрит може виникати різко. В такому випадку по медичну допомогу звертаються швидко: раптове підвищення температури (до 39оС), слабкість, озноб і різкий біль у попереку не дають часу для маневрів. Але якщо захворювання починається поступово, дуже легко запустити патологічний процес. Адже мало хто біжить до лікаря під час слабкості, легкої лихоманки або нудоти. Зазвичай у справу йде вміст домашньої аптечки, а вже коли симптоми наростають, можна і до лікарні сходити.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Лікування запалення нирок

Недостатньо позбутися симптомів, важливо прибрати саму причину. Наприклад, нирки можуть запалитися при порушенні відтоку сечі через камінчики, або збільшену простату у чоловіків. Тому не можна обмежитися жарознижувальними препаратами, пити багато рідини (як часто радять «досвідчені» знайомі) і чекати, що все саме пройде. Самостійно пієлонефрит може тільки перейти у хронічну форму і залишитися з вами назавжди! Якщо немає необхідності хірургічного вирішення питання, то боротися з ним можна тільки разом із досвідченим нефрологом або терапевтом.

  1. Насамперед потрібно підібрати правильний антибактеріальний препарат, який буде діяти безпосередньо на цього збудника захворювання.
  2. Доктор призначить за показаннями спазмолітики або препарати для зняття інтоксикації, протизапальні засоби.
  3. Звичайно, дієта: обмеження солі і білка, особливо в гострому періоді, і посилений питний режим. І погані новини: тепер харчування доведеться коригувати до кінця життя. Або хоча б до того моменту, поки хочеться відчувати себе добре.

І один із найважливіших пунктів – симптоматична терапія. Тут важливе місце займає фітотерапія, яка допомагає антибіотикам бути більш ефективними. Адже крім боротьби з мікробами потрібно зменшити біль, зняти спазм, нормалізувати відтік сечі. Для цього не обов'язково приймати гору різноманітних таблеток, які будуть додатково навантажувати нирки, часто буває достатньо одного фітопрепарату, що має комплексну дію на нирки і сечові шляхи.2 І, звичайно, перевагу краще віддати препарату з доведеною ефективністю і безпекою.

Канефон® Н належить до фітопрепаратів із наявністю доказової бази. Його ефективність обумовлена високою якістю рослинної сировини, отриманої завдяки інновативній концепції фітонірингу (від phyto – рослинний і engineering – технології). Вона дозволяє виробляти фітопрепарати з високим стандартизованим вмістом біологічно активних речовин. Канефрон® Н має протизапальну, антимікробну, сечогінну, спазмолітичну, антиоксидантну дію, і допомагає захищати нирки від несприятливих впливів. Його можна застосовувати як допоміжний засіб у гострому періоді, так і для профілактики рецидивів, після консультації з фахівцем.

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

  1. Карапетян, Д.А. Пієлонефрит: класифікація, діагностика, лікування. – Молодий вчений. — 2019. — № 24 (262). - С. 30-32.
  2. Шуляк А.В. Інфекції сечостатевих шляхів: Пієлонефрит рос. мед. журнал, 2014, 30 липня

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я