Канефрон® Н: застосування при каменях у нирках

До 40%1 жителів планети страждають на сечокам’яну хворобу. Лікування каменів у нирках — процес складний, копіткий і тривалий. Симптоми захворювання різноманітні: від німого носіння камінчиків до гострого нападоподібного болю, що вимагає негайного стаціонарного лікування. Сучасний німецький препарат на основі рослинної сировини Канефрон® Н — один зі щадних засобів для лікування сечокам’яної хвороби, полегшення виведення кристалів солей і дрібних конкрементів.

Природа захворювання

Сечокам’яна хвороба або СКХ — це патологія, що трапляється переважно в нирках. Під дією різних фізико-хімічних чинників у них утворюються тверді структури, конкременти. Вони бувають різноманітного складу, але спричиняють схожі симптоми.

Камені формуються, коли в організмі порушується обмін речовин, відбуваються збої на тонкому рівні. У нормі сеча виводить з організму й нирок зайві метаболіти та продукти обміну, але під час патології деякі солі, продукти обміну й хімічні речовини осідають у нирках, кристалізуються, збільшуються в розмірах і ростуть.

Канефрон<sup>®</sup> Н: застосування при каменях у нирках

Основні різновиди каменів такі:

 • Кальцій-оксалати. Надлишки солей кальцію й щавлевої кислоти. У них гострі краї, зовні схожі на кристали, тому під час проходження каменя сечоводом він може дряпати його стінки, виникає гострий біль.
 • Фосфати. Ці камені м’які, спричиняються зміщенням рН сечі в лужну сторону й наявністю інфекції. Інфекція також поширюється на сечовий міхур і призводить до вторинного запалення.
 • Урати (солі сечової кислоти). Основна причина цих переважно гладких структур — неправильне харчування.

Цистинові та карбонатні структури трапляються дуже рідко.

Камені в нирках утворюються під дією цілої низки чинників:

 1. Генетика й особливості видільної роботи нирок.
 2. Порушений метаболізм і скупчення кристалів солей у сечі. Часто трапляється при подагрі, хронічних захворюваннях кишківника (ентеритах), гіперкальціємії або гіпероксалурії як ендокринно-зумовлених причинах тощо.
 3. Неправильне харчування — надмірне споживання алкоголю, м’яса, субпродуктів, або виключно рослинної їжі.
 4. Інфекції. Бактерії містять уреазу — особливий фермент, що розщеплює сечу. Додатково його дія зміщує рН сечі та сприяє скупченню солей. Камінь у балії або сечоводі може закривати прохід для природного відведення рідини. Тоді вона недостатньо фільтрується, продукти природного обміну речовин всмоктуються повторно, ускладнюючи ситуацію з порушенням метаболізму в організмі.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Симптоми

Якщо утворився камінь у нирках, симптоми не змушують на себе довго чекати:

 • біль під час сечовипускання може бути спричинений виходом дрібних шорсткуватих або гострих камінців і супутнім запаленням, пошкодженням стінок сечоводу, подразненням слизових оболонок;
 • мутний колір сечі та наявність у ній різних домішок;
 • в сечі може з’явитися кров, підвищитися температура;
 • додаються симптоми бактерійної інфекції нижніх сечових шляхів. Це прискорені позиви до туалету при ускладненому відходженні рідини;
 • якщо конкремент застряг у сечоводах, сеча погано виводиться, виникає набряклість;
 • сечокам’яну хворобу часто супроводжує біль у попереку, який також може свідчити про розвиток пієлонефриту.

За появи декількох таких симптомів потрібно звернутися до уролога в плановому порядку, а якщо в сечі з’являється кров і підвищується температура, потрібно викликати швидку допомогу.

Діагностика

Хворобу діагностують під час збору анамнезу і проведення додаткових клініко-лабораторних обстежень:

 • УЗД нирок — лікар оцінює розмір і рухливість каменів;
 • оглядова урографія — ніщо інше, як рентген нирок. Він дозволяє оцінити локалізацію каменів, їхню кількість і навіть щільність;
 • урографія з контрастом — спеціальну речовину вводять пацієнтові до проведення рентгена, вона допомагає виявити невидимі при звичайному огляді типи каменів у різних відділах сечовидільної системи;
 • аналіз сечі та крові показує хімічну структуру каменів і стан організму.

Не варто займатися самодіагностикою. Якщо ви підозрюєте, що у ваз камінь у нирках, необхідна консультація уролога або нефролога.

Профілактика

Коли утворюються камені в нирках, лікування може бути тривалим і наполегливим. Тому важлива своєчасна профілактика:

 • дотримання дієти — обмежене споживання гострого, солоного, також є спеціальні дієти, залежні від хімічного типу каменів;
 • коригування способу життя: обмеження алкоголю й тютюну;
 • вкрай важливе достатнє приймання рідини, до 2,5–3 л на добу;
 • своєчасне лікування пієлонефриту й циститу.

Після видалення конкрементів різними консервативними або оперативними методами, лікар призначає профілактичне лікування повторного каменеутворення. Наприклад, Канефрон® Н приймають як профілактику подальших ушкоджень і утворення каменів. Це важливо для закріплення ефекту консервативного комплексного лікування і/або профілактики після оперативних втручань.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Лікування: основні кроки

Для позбавлення нирок від каміння використовують два методи:

 • Консервативна терапія. Підходить для невеликих конкрементів. Сучасні препарати допомагають вивести камінці природним шляхом. Серед них адреноблокатори, спазмолітики, фітопрепарати.
 • Оперативні втручання. Хірургічним шляхом витягають камені великого розміру, що зараз трапляється все рідше й рідше. Стають звичними малоінвазивні методи операцій, зокрема дроблення каменів до дрібних фрагментів, що здатні вийти зі струмом сечі.

Яку ж роль відіграє Канефрон® Н у боротьбі із сечокам’яною хворобою?

Канефрон® Н — препарат із рослинної сировини. Компанія Біонорика (Німеччина) виробляє його згідно із запатентованою концепцією фітонірингу. Це означає, що виробництво Канефрон® Н контролювалося на кожному етапі, від моменту добору ідеального насіння, вирощування в спеціальних ідеальних умовах і до високотехнологічного виробництва, щоб готовий продукт вийшов якісним, із максимальною концентрацією активних речовин.

Завдяки науковому підходу й сучасному обладнанню препарат стандартизовано, він  містить точне дозування речовин у кожній таблетці або об’ємі рідини.

Склад препарату — рослинний екстракт із трави золототисячника, кореня любистку й листя розмарину. Він широко застосовується в лікуванні циститу й пієлонефріту2. Також ефективний для виведення кристалів солей із нирок завдяки діуретичному ефекту. Канефрон® Н розслабляє мускулатуру сечових шляхів, знімає рефлекторні спазми та покращує циркуляцію крові в сечовій системі. Додатково він нормалізує кислотність, рН сечі, тому кристали солей не відкладаються, а виходять природним шляхом. Це захищає органи від зростання конкрементів.

Також Канефрон® Н має антимікробну активність і бореться із супутніми інфекціями3, знімає запальну реакцію при пієлонефриті та циститі, які часто супроводжують СКХ.

Препарат випускається у двох зручних формах: Канефрон® Н краплі та Канефрон® Н таблетки. Дозволений дітям з 12 років і має сприятливий профіль безпеки навіть під час тривалого приймання.

Таблетки від каменів у нирках, що повністю їх розчиняють, поки не створено. Але є засоби, що перешкоджають прогресуванню патологічного процесу, каменеутворенню, сприяють виведенню конкрементів. Канефрон® Н — одне з ефективних рішень.

Звичайно ж, не забудьте проконсультуватися з вашим урологом перед прийманням будь-якого лікарського засобу, й завжди дотримуйтеся інструкції!

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я