Хронічний цистит у чоловіків

Цистит помилково часто називають виключно жіночим захворюванням. Це дівчаткам твердять «не сиди на холодному» і розповідають про різні жахливі наслідки. І у чоловіків може виникати помилкове відчуття безпеки. Але це зовсім не так!

Ознаки хронічного циститу у чоловіків виявляють значно рідше, ніж у жінок. Але це не означає, що захворювання зустрічається тільки у дівчаток, дівчат, жінок і бабусь. Цистит – це запальний процес слизової оболонки сечового міхура, і нерідко він діагностується на тлі вже наявних захворювань сечостатевої системи. Він може з'явитися через неправильний відтік сечі в результаті збільшення простати, як наслідок хірургічних маніпуляцій (наприклад, постановка урологічного катетера) або «приєднатися» до сечокам'яної хвороби.

Симптоми і ознаки хронічного циститу у чоловіків

На жаль, немає одного чіткого симптому, який би допоміг діагностувати цистит на ранній стадії без великої кількості аналізів. До проявів цього захворювання належать:

  1. Печіння, різь або біль при сечовипусканні. На цьому етапі можуть бути проблеми з діагностикою, оскільки багато чоловіків класифікують такі симптоми як ознаку захворювань, що передаються статевим шляхом. І або йдуть до венеролога, або слідують порадам друзів і п'ють антибіотики широкого спектру дії. І саме самолікування (а вірніше неконтрольоване приймання препаратів) нерідко призводить до того, що цистит із гострого переходить у хронічну форму.
  2. Сеча виходить маленькими порціями, немає відчуття спустошення сечового міхура.
  3. Часті позиви до сечовипускання, що не приносять полегшення.

Крім цих симптомів хронічного циститу у чоловіків може зустрічатися помутніння сечі, біль у промежині, загальна слабкість, незначне підвищення температури. З будь-якою з цих ознак потрібно йти до лікаря, а не намагатися позбутися них самостійно або сподіватися, що все пройде само собою.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Причини появи хронічного циститу у чоловіків

У жінок цистит має бактеріальну природу (в більшості випадків), що пояснюється близьким розташуванням уретри до анального отвору. У чоловіків все влаштовано трохи інакше, тому і причини появи хронічного циститу відрізняються.1

По перше варто згадати про захворювання, які супроводжуються застоєм сечі. До них належить простатит, сечокам'яна хвороба, злоякісні новоутворення або звуження уретри в результаті хірургічних втручань. Сеча досить агресивно впливає на ніжну слизову оболонку, що призводить до запальної реакції.

І, звичайно, різні інфекції, що найчастіше передаються статевим шляхом. Часта зміна статевих партнерів і нехтування бар'єрними засобами контрацепції під час інтимної близькості у багато разів збільшують ймовірність розвитку патологічного процесу.2

Методи лікування хронічного циститу у чоловіків

Тільки досвідчений лікар і тільки комплексний підхід до терапії! Немає чарівної таблетки або трав'яного збору, які позбавлять неприємних симптомів і дозволять забути про цистит назавжди.

Кваліфіковані урологи намагаються не тільки повернути колишню якість життя, але і запобігти перетворенню гострого циститу на хронічний. Для цього вже багато років успішно призначається рослинний комплексний препарат Канефрон® Н. Він вигідно відрізняється від саморобних трав'яних зборів двома характеристиками:

  • зручна форма випуску (таблетки або краплі);
  • стандартизована кількість активних речовин у кожній таблетці.

З процесу лікування повністю виключено людський фактор, вже не можна неправильно заварити збір. Препарат не тільки зменшує біль, але і полегшує сечовипускання, знімає спазм і збільшує кількість сечі.

Лікування хронічного циститу у чоловіків неможливо без впливу на збудника, важливо прибрати патологічний агент. А якщо його немає? Якщо йдеться про реакцію слизової на препарати або променеву терапію? У такому випадку Канефрон® Н також може застосовуватися для вирішення проблеми.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Профілактика хронічного циститу у чоловіків

Ті, хто хоч раз відчував ці жахливі симптоми, будуть намагатися уникати повторення такого досвіду. І в якості профілактичних методів часто призначають фітопрепарати, зокрема Канефрон® Н, який не дозволяє бактеріям прикріпитися до стінки сечового міхура.

Також важливо дотримуватися питного режиму, стежити за особистою гігієною і за появи перших симптомів захворювання звертатися по медичну допомогу. Багатьох проблем зі здоров'ям можна уникнути, якщо слідувати порадам лікаря, не переривати лікування і запастися препаратом Канефрон® Н на випадок несподіваного загострення!

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація


  1. Jessica N. Schaffer. Proteus mirabilis and Urinary Tract Infections : Jessica N. Schaffer, Melanie M. Pearson // Microbiology Spectrum. — 2015. — Вып. 5, № 3 (October)
  2. Naber K.G., Bergman B., Bjerklund-Johansen T.E. et al. Guidelines on urinary and male genital tract infections. In: EAU Guidelines. Edition presentedat the 16th EAU Congress, Geneva, Switzerland, 2001. ISBN 90–806179–3–9.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я