Чим небезпечне запалення нирок

Є ряд захворювань, які досить важко виявити на ранніх стадіях. Вони «маскуються» під загальну втому, слабкість, незначне підвищення температури, яке складно відстежити. Адже не кожен же раз при легкому нездужанні бігти за градусником! До таких захворювань-хамелеонів і належить пієлонефрит або запалення нирок.

Порушення роботи будь-якої з частин сечовивідної системи загрожує серйозними наслідками. Нирки виводять продукти обміну в рекордно короткі терміни, але під час хвороби не можуть успішно справлятися з цією функцією.

Від цього захворювання не застрахований ніхто: в молодшому віці нефрит частіше зустрічається серед жінок, але із досягненням 65-річного віку чоловіки вирівнюють рахунок. Через мізерну і часто «змазану» симптоматику кваліфіковану допомогу вдається отримати тільки тоді, коли всі інші варіанти були відкинуті. І в цьому випадку важливо призначити комплексну терапію, а не обмежитися одним-двома препаратами.1

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Про перші симптоми і ознаки

Симптоми запалення нирок можуть похвалитися значною різноманітністю. До них належать:

  1. Слабкість, озноб, невелике підвищення температури, відчуття ломоти в тілі. Коли пацієнт приходить на прийом із такими скаргами, лікар у найостаннішу чергу думає про ураження нирок.
  2. Одутлість обличчя, ранкова набряклість, втрата апетиту, перепади артеріального тиску. У сучасному ритмі життя мало уваги приділяється цим симптомам. Іноді при набряклості обличчя дівчата можуть зробити лімфодренажний масаж, і відкласти вирішення проблеми до відпустки або менш завантажених робочих днів.
  3. До серйозніших і хвилюючих симптомів належать порушення сечовипускання, поява крові у сечі (або вона стає мутнуватою), біль в області попереку або органів малого таза. Ці прояви вже більш інформативні і допомагають у діагностиці.2

Однак усі перераховані вище симптоми не виникають одночасно, адже людський організм ніяк не хоче хворіти за підручником.

Про причини виникнення захворювання і чинники, що впливають на розвиток

Не можна сказати, що ознаки запалення нирок неминуче з'являться у кожного. Є низка чинників, які можуть спровокувати захворювання:

  • порушення нормального відтоку сечі, її застій у сечовому міхурі і сечоводах;
  • різні новоутворення будь-якого з відділів сечовидільної системи;
  • зниження імунітету, робота в різних температурних режимах, часті переохолодження;
  • хронічний цистит, уретрит, сечокам'яна хвороба.3

На жаль, багато хронічних захворювань можуть спровокувати розвиток запального процесу. І це одна з причин, по якій важливо приймати лікування під час ремісії. Найкраще для цієї мети підходять рослинні препарати, адже вони не накопичуються в організмі, не спричиняють звикання і мають доведену ефективність. Рослинний препарат Канефрон® Н, виготовлений за технологією фітонірингу, підходить за всіма трьома ознаками, тому часто призначається досвідченими нефрологами.

Про методики лікування захворювання

Звичайно, лікар завжди намагається впливати на причину захворювання. Тому лікування запалення нирок завжди включає в себе антибіотики широкого спектру дії. Дозування і кратність приймання препаратів доктор підбирає індивідуально, але його рекомендацій потрібно невідступно дотримуватися. В іншому випадку дуже легко виростити колонію бактерій, стійких до всіх антибіотиків. І тоді людство опиниться не в самій виграшній ситуації.

Але що ж робити з симптомами, які не зникають після першої таблетки? Тут на допомогу приходять фітопрепарати. Але не звичні всім (і не особливо ефективні) трав'яні аптечні збори, а засоби, що пройшли лабораторні випробування і відповідають канонам доказової медицини. Наприклад, створений за згаданою технологією фітонірингу Канефрон® Н. Це означає, що кожна таблетка або крапля містять однакову кількість діючої речовини, якої вистачає для зменшення болю і запалення. Склад таких засобів спеціально підібраний, щоб вплинути на багато ланок патогенезу одразу. Завдяки сприятливому профілю безпеки Канефрон® Н можна застосовувати тривалий час: під час захворювання, ремісії або для профілактики. Препарат прописують разом із антибіотиком, оскільки Канефрон Н його підсилює.

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація


  1. Bergeron M.G. Treatment of pyelonephritis in adults / M.G. Bergeron // Med. Clin. North Amer. Antimicrobial Therapy. - 1995. - Vol. 79. - № 3. - P. 619-649.
  2. Некрасова А.А. Осторожно - пиелонефрит! / А.А. Некрасова // Атмосфера. Кардиология. - 2004. - № 2. - С. 40-41.
  3. Румянцев А.Ш. Этиология и патогенез пиелонефрита / А.Ш. Румянцев, Н.С. Гончарова // Нефрология. - 2000. - Т. 4. - № 3. - С. 40-52.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я